FIKSEERITUD PROTEESI KASUTAVA PATSIENDI MEELESPEA

Te olete saanud suhu fikseeritud ehk mitte-eemaldatavad proteesid: tehiskroonid, implantaatidele asetatud kroonid, laminaadid, keraamilised täidised või sildproteesid.

Lugege neid juhiseid hoolikalt. Nende järgimine vähendab ebamugavustunnet, aga ka tüsistuste tõenäosust.

  • Iga hambaprotees muudab suuõõne mahtu, alguses piirab see keele liikumist ja tekitab kohmakust, kuid väga lühikese aja möödudes te ei märkagi, et teil protees suus on.
  • Proteesiga harjumise ajal sööge suhteliselt pehmeid toite (leib, pehmed puu- ja köögiviljad, keedetud liha jne). Vältige kõva toitu! Ja eriti kõvu toiduaineid nagu pähklid, suhkur, kuivikud, porgandid jne ei tohi närida, et vältida kahjustusi, proteesi kinnistumist ja keraamilise täidise purunemist.
  • Venivate toiduainete (iiris, vahukomm) söömine ja närimiskummi kasutamine võib põhjustada proteeside lahtituleku tsemendi küljest nii ajutise kui ka püsiva fikseerimise juures!
  • Hambaproteese tuleb pesta hambaharja ja -pastaga samamoodi nagu enda terveid hambaid kaks korda päevas. Pärast söömist tuleb suu loputada toidujäätmete eemaldamiseks. Hambavahe veepritsi kasutamine pikendab proteesi eluiga märkimisväärselt. Kui harjamise ajal tekib veritsus, ärge lõpetage hügieeniprotseduure. Kui verejooks ei kao 3-4 päeva jooksul, peate pöörduma kliinikusse.
  • Kui ilmnevad ebameeldivad sümptomid, pöörduge stomatoloogilise ortopeedi poole.
  • Külastage kindlasti stomatoloogilist ortopeedi 2 korda aastas järelkontrolliks ja hambumuse kontrolliks.

Ortopeediliste struktuuride vastupidavus sõltub otseselt käesolevate soovituste rakendamisest ja hoolikast suuhügieenist.

Hambaarsti regulaarsed (vähemalt kord poolaastas) läbivaatused võivad vähendada komplikatsioonide riski ja vältida stomatoloogiliste haiguste teket.