AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Luukoe plastika

Luuplastika on kirurgiline protseduur lõualuu mahu taastamiseks. Seda meetodit kasutatakse hambaravis sageli hammaste implateerimise korral, kui patsiendil ei piisa implantaadi fikseerimiseks oma luust ja seetõttu tuleb osteoplastilisest materjalist kasvatada uus luu.
Meerhof Dental Center on üks parimaid hambakirurgiakeskusi Eestis – meil on tänapäevane kirurgiablokk, kogenud kirurgid ja anestesioloogid ning professionaalne meditsiinipersonal.

Luuplastika hambaravis

Statistika kohaselt ei ole 35% patsientidest võimalik hambaid implanteerimise teel taastada lõualuu kudet rekonstrueerimata

Luukoe kasvatamisele suunab kas implantoloog või ortopeed, kui on vaja:

  • paigaldada implantaadid, aga alumise ja/või ülemise lõualuu mahust selleks ei piisa;
  • taastada näo- ja lõualuujoone esteetika, milleks tuleb õgvendada lõualuude arhitektuuri.

Luukoe mahu puudumise põhjused:

  • kestev äravõetavate hambaproteeside kandmine;
  • igemepõletik ja periodontiit;
  • tsüst, hamba juurepõletik või põletik põskkoopa piirkonnas;
  • lõualuude vigastused;
  • osteoporoos;
  • kaasasündinud anatoomiline iseärasus.

Luukoe kasvatamine hammaste implateerimiseks
Implanteerimisel on oluline, et lõualuu, kuhu implantaat paigaldatakse, oleks piisavalt paks ja lai. Digidiagnostika annab lõualuu täpsed parameetrid ja prognoosi, milline on implanteerimiseks vajalik. Arst näeb algusest peale, kuhu ja kui palju on tarvis mahtu lisada. Diagnostika võimaldab koostada raviplaani, kuhu kirja panna selle etapid, tähtajad ja rahakulu.

Üks levinumaid luu kasvatamise protseduure on siinuse tõstmine
Kirurg määrab siinuse tõstmise juhul, kui ülalõualuu mahust ei piisa implantaadi tugevaks fikseerimiseks. Mahu taastamine toimub ülalõualuu tagaosas, tõstes ülalõualuus siinuste põhja. Operatsioon kestab 30-40 minutit.

Luu kasvatamise operatsioone on kinnist ja lahtist tüüpi:

  • Kinnist tüüpi kasutatakse, kui luu paksus on piisav, et saavutada implantaadi esialgne stabiilsus, aga mahtu tuleb veidi juurde anda. Luu lisamine toimub augu kaudu, millesse paigaldatakse samal päeval implantaat. Meetod on patsiendi jaoks säästvam ja taastumine kiirem.
  • Lahtist tüüpi kasutatakse, kui luu paksus ei ole piisav, et saavutada implantaadi esmane stabiilsus. Kunstliku luu lisamiseks vajab kirurg avarat juurdepääsu. Kui arst istutab ainult natuke kunstmaterjali, jätkab ta kohe hamba implanteerimisega. Kui luukudet kasvatatakse juurde suures mahus, kulub sellel kohastumiseks 6-8 kuud. Alles seejärel saab implantaadi kindlalt paigaldada.

Selliseid operatsioone tehakse üldnarkoosi all.

Pärast operatsiooni
Arst kirjutab välja valuvaigistid, põletikuvastased tabletid ja antibiootikumid ning annab kaasa komplekti operatsioonijärgseks hoolduseks ja taastumiseks.

Taastumise mugavus sõltub sellest, kui täpselt täidab patsient raviarsti ettekirjutusi. Esimesel 5 päeval võib esineda limaskestade ja näo paistetust ning palavikku. Üldjuhul kestab haavade paranemine mõnest päevast mõne nädalani, aga kasvatatud luu omaksvõtt võtab aega mitu kuud.

Üldised soovitused

Olge rahulikult, vähendage füüsilist aktiivsust, sööge pehmet toatemperatuuril toitu, vältige vürtsikat toitu. Ärge kasutage operatsioonipiirkonnas hambaharja, järgige hoolikalt suuhügieeni, loputage suud antiseptilise lahusega ja võtke õigeaegselt arsti poolt määratud ravimeid. Lennukiga lendamine on 30 päeva vältel keelatud.
Küsimuste tekkimisel helistage nõu ja abi saamiseks kliinikusse.

Luu kasvatamise orienteeruvad hinnad Meerhof Dental Centeris leiate rubriigist Hinnad”.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.