AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Esteetiline stomatoloogia: laminaadid

Kas tahate, et teil oleksid terved hambad ja kaunis naeratus?! Tuginedes tänapäevastele hambaravitehnoloogiatele pakub Meerhof Dental Center (Tallinn) mitmesuguseid hammaste taastamise meetodeid. Üks populaarsemaid on laminaadid. Meie patsiendid küsivad tihti, mis on laminaadid ja kuidas neid paigaldatakse. Selles artiklis püüame vastata nendele küsimustele.

Mis on laminaadid

Laminaadid on üliõhukesed ja supertugevad keraamilised katteplaadid, mille abil taastatakse hammaste kuju. Laminaate saab paigaldada kõikidele hammastele, et muuta põhjalikult nende välisilmet. Saab paigaldada ka osaliselt, et märkamatult parandada defekte (täkked, mõrad, hammastevahelised praod). Võib-olla olete kuulnud sellisest tehnoloogiast, mida vahel nimetatakse Hollywoodi naeratuseks ehk Hollywoodi laminaatideks.

Hambakatteid (laminaadid) valmistatakse üliõhukesest keraamikast, kinnitatakse hambale tänapäevaste adhesiivtsementide abil.

Laminaadid on mugavad kandmisel ja silmale nähtamatud. Te ei erista neid loomulikest valgendatud hammastest – need istuvad hammastel kui valatud.

Aleksandr Savchenko - Meerhof Dental Center

Kuidas laminaate paigaldatakse ehk Ortopeedi vastuvõtt

1. Diagnostika ja naeratuse disain

Esimesel kohtumisel teeb arst kindlaks suuõõne seisundi, kogub teavet hammaste kuju ja asendi kohta, teeb hammastest pildi ja skaneerimist. Saadud andmed sisestakse 3D-programmi, kus modelleeritakse tulevane naeratus.

Patsient näeb ekraanil realistlikku prototüüpi ja arutab arstiga üksikasju: keraamiliste laminaatide kuju ja värvust; ravi etappe ja maksumust. Pärast seda tellib ortopeed Meerhof Dental Centeri hambatehnilisest laborist testmudeli.

2. Mudeli proovimine ja hammaste ettevalmistamine

Teisel külastusel proovib patsient tulevaste hammaste mudelit. Seda võib testida nädala jooksul. Pärast soovitud kuju kinnitamist on vaja hambaid ette valmistada – kergelt lihvida (0,2 – 0,5 mm), antud protseduur parandab laminaatide kinnitumist hambale. Tänu sellele näevad laminaadid välja kui päris hambad. Protseduuri teostatakse kohaliku tuimestusega.

Kinnitatud mudel saadetakse püsilaminaatide valmistamiseks laborisse, aga patsiendi hammastele paigaldatakse ajutised plastlaminaadid.

3. Fikseerimine

1-2 nädala pärast tuleb patsient keraamilisi laminaate paigaldama. Arst eemaldab ajutist konstruktsiooni ja spetsiaalse tsemendi abil fikseerib hammastele püsilaminaadid.

Hooldus

Laminaate pole vaja spetsiaalselt hooldada, nad ei lähe tumedamaks ega deformeeru. Hammaste eest tuleb hoolitseda nagu tavaliselt: hommikul ja õhtul puhastada hambaharja ja -pastaga, kasutada hambaniiti, suuvett. Kord kuue kuu tagant on vajalik teha professionaalset suuhügieeni hügienisti juures.

Millal tuleks hambalaminaadid paigaldada

Keraamilised laminaadid parandavad suurepäraselt iluvigu:

 • hammastevahelised praod;
 • laigud ja mõrad emailil;
 • loomulikult tumedad hambad;
 • täkked ja kiilukujulised defektid;
 • püsiplommide tumenemine;
 • diagnoos – fluoroos;
 • emaili värvimuutused pärast antibiootikumiravi

Meie kliiniku praktikas on olnud juhtumeid, kus oleme ühendanud ortodontilist ravi (elainerid) ja esteetilist proteesimist. Kõigepealt ühtlustasime patsiendi hambumust elaineritega, seejärel kinnitame laminaadid.

5 põhjust, miks valida hambalaminaadid

 1. Tänu neile saab muuta naeratuse kaunimaks
 2. Laminaatide valiku täpsus ja naeratuse disain tagatakse tänu digitehnoloogiale.
 3. Keraamilised laminaadid saab paigaldada 2-4 nädala jooksul.
 4. Need säilitavad värvuse ja struktuuri kogu kandmise aja – keskmiselt 5-10 aastat.
 5. Suur valik varjundeid: loomulikust kuni pärlvalgeni.

Välkvastused

Keskmiselt 2-4 nädalat. Hõlmab kolme külastust: 1 – diagnostika ja naeratuse disain; 2 – ettevalmistus ja proovimine; 3 – fikseerimine.
Ei. Hammast lihvitakse vahemikus 0,2 – 0,5 mm, ainult siis, kui on näidustatud.
Ei. Diagnoositakse, proovitakse ja fikseeritakse ilma tuimastuseta. Kui on vaja lihvida, siis kasutatakse kohalikku anesteesiat. Seetõttu on protseduur täiesti mugav.
Kui tahate naeratust kaunimaks muuta, piisab 8-10 laminaadist ülemistele esihammastele.
Keskmiselt 5-10 aastat. Laminaadid ei muuda värvust ega kuju, on tugevad ja mugavad, ei vaja spetsiaalset hooldust.

Alates 500 eurost. Oleneb taastatavate hammaste arvust ja laminaadi tüübist. Ravi maksumusega Meerhof Dental Centeris saate tutvuda jaotises “Hinnad”.

Meerhof Dental Center patsientide tagasiside

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.