AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Ninakarbikute plastika (submukoosne konhoplastika)

Konhoplastika määrab nina-, kõrva- ja kurguarst, kui ninakarbikute deformatsioon takistab patsiendil vaba hingamist. Sellise operatsiooni eesmärk on vähendada põletikuliste karbikute mahtu, eemaldamata pehmeid kudesid, kasutades ultraheli, mis kõrvetades vähendab turset.

Nasal conchoplasty (submucous conchoplasty) 2

Ninakarbikute turse põhjused

Inimesel on 3 paari ninakarbikuid: alumised, keskmised ja ülemised. Nende funktsioon on sissehingatava õhu niisutamine, soojendamine ja filtreerimine. Limaskestade põletik ja turse tekivad sageli järgmistel põhjustel:

  • kroonilised põletikulised protsessid, mille käivitavad hingamisteede viirus- või bakteriaalsed infektsioonid;
  • nina vaheseina kõverus;
  • allergiad;
  • krooniline nohu;
  • saastunud õhu (gaasid, keemilised aurud, tolm) regulaarne sissehingamine.

Selle tulemusena moodustub hüpertroofiline riniit – patoloogiline turse ja pehmete kudede suurenemine, mis aastate jooksul (eriti alla 20-aastastel inimestel) võib põhjustada näo- ja lõualuupiirkonna (nina kõrvalkoobaste, vaheseina ja ülemise lõualuu) arengu häireid.

Konhoplastika normaalse hingamise taastamiseks

Diagnostika ja konsultatsioon

Põhjalik diagnostika intraoraalse skaneeringu ja kompuutertomograafia abil võimaldab tuvastada põletikulisi protsesse ninas ja ninaneelus. Kompleksse raviplaani koostamisel teeb Meerhof Dental Centeri nina-, kõrva- ja kurguarst vajadusel lõppotsuse ja määrab operatsiooni.

Otorinolarüngoloogia

Turse kõrvaldamiseks ja normaalse hingamise taastamiseks määratakse submukoosne konhoplastika – see on organeid säilitav operatsioon, mis korrigeerib limaskesta seda eemaldamata. Selleks kasutab kirurg spetsiaalset ultraheliseadet – plasmaskalpelli.

Dioodiga manipuleering limaskesta all toimub ilma luud kaasamata. Ultraheli mõjutab põletikulist piirkonda seestpoolt, tekitades mikropõletuse, mis vähendab patoloogilise koe mahtu, vabastades tee täielikuks õhuringluseks.

Konhoplastika tehakse paiktuimastusega. Kui patsient kardab operatsiooni, pakume lisaks sedatsiooni, mis rahustab närvisüsteemi.

Pärast manipulatsioone pannakse patsiendile ninna vatitampoonid, mis eemaldatakse 1–2 tunni pärast.

Operatsioonijärgne periood

Tänu minimaalsele traumale kestab taastumisperiood kuni 3 nädalat. Sel ajal on soovitatav:

  • vähendada operatsioonipäeval füüsilist aktiivsust, kuid 1 nädala pärast võib naasta tavapärase elustiili juurde vastavalt enesetundele;
  • õige niiskuse tagamiseks ninaõõnes loputada nina meresoola baasil valmistatud preparaatidega, kasutada ninaõlisid.

Operatsioonijärgne ninakinnisus väheneb 1–2 nädala jooksul või isegi kiiremini. Küsimuste tekkimisel võib patsient konsulteerida arstiga.

Konhoplastika ja stomatoloogia

Reeglina tuvastatakse ninakarbikute patoloogia hammaste ning nina, kõrva ja kurgu seisundi diagnostika etapil, kui Meerhof Dental Centeri patsient valmistub implanteerimiseks, proteesimiseks või ortodontiliseks raviks.

Nina-, kõrva- ja kurguhaigused on sageli implanteerimise vastunäidustuseks, kuna need raskendavad operatsioonijärgset taastumisprotsessi ja mõjutavad negatiivselt hammaste tervislikku seisundit üldiselt.

Neid probleeme saab lahendada ühes kohas – meie keskuses. See on mugav ja garanteeritult tõhus, kuna siin töötavad ühed Eesti parimad kirurgid ning operatsioone tehakse digitaalsete ja spetsiaalsete seadmete, tõestatud materjalide ja raviprotokollide abil.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.