AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

EMS PROFFESSIONAALNE SUUHÜGIEEN

Professionaalne suuhügieen – see on hügieeniliste protseduuride kogum, mis seisneb hambakatu ja pigmendi mehaanilises eemaldamises hammaste pinnalt, ning samuti eemaldatakse ka hambakivi igemete piirkonnast. «Meerhof Dental Kliinikus» teeb nimetatud protseduure kvalifitseeritud hügienist, kes annab nõu ka igapäevase suu ja hammaste hoolduse valdkonnas.

HÜGIEENILISTE PROTSEDUURIDE LIIGID

Igapäevase hammaste puhastusega ei saa täielikult eemaldada bakterkattu ja toidujäätmeid, mis «peituvad» igemete all või hammaste vahel. Seega, hambaarstid soovitavad kaks korda aastas teha professionaalse suuhügieeni protseduuri, aga juhul, kui patsient suitsetab – kolm korda. See on eriti aktuaalne patsientide jaoks, kellel on implantaadid või muud tüüpi ortopeedilised konstruktsioonid.

«Meerhof Dental Kliinik» pakub järgmisi hügieeniliste protseduuride võimalusi:

  • Tahkete ladestuste (hambakivi) eemaldamine erinevates piirkondades (peal- ja allpool igemepiiri) ultraheli abil;
  • Hammaste valgendamine;
  • Hambaemaili poleerimine spetsiaalsete pastade ja harjadega;
  • Pigmendi eemaldamine hambakrooni pinnalt soodaga;
  • Professionaalne suuhooldus implantaatide või proteeside korral.

PROFESSIONAALNE HAMMASTE HÜGIEEN: ETAPID

Hügienist uurib põhjalikult patsiendi suuõõnt ning määrab kindlaks protseduuride plaani. Ravi vajadusel – kaasatakse vajaliku valdkonna hambaarstid. Seejärel tehakse hammaste etapiviisiline puhastus hambakivist ja pigmendist. Kui patsiendil on madal valulävi – kasutatakse kohalikku tuimestust.

Protseduur tehakse hambaarsti ühe visiidi jooksul. Alustuseks töödeldakse hammaste nähtavaid pindasid ultraheli seadmega – nii eemaldatakse tahked ja pehmed ladestused. Töötlemise ajal ei kahjustata hambaemaili, kuna hambakatt eemaldatakse sellelt õrnalt. Pärast seda puhastab spetsialist hambakivi igemetaskutest. Selle protseduuri jaoks kasutatakse manuaalseid instrumente (küretti) ja / või ultraheli seadet.

Kui hambakrooni pinnal on pigment, siis kasutatakse kompleksselt lähenemist: kõigepealt töödeldakse hambaid ultraheliga ning seejärel Air Flow aparaadiga. Eelnimetatud instrument genereerib aerosooli pulberjoa soodaga (naatriumvesinikkarbonaadiga).

Professionaalse suuhügieeni järgmine etapp – hambaemaili poleerimine. Selleks kasutatakse spetsiaalseid harjasid, pastasid ja lihvimisribasid.

Viimane lihv – hambaemaili pinna katmine fluoreeritud lakiga. See aine kaitseb hambakrooni negatiivsete füüsiliste ja keemiliste tegurite eest, leevendab töödeldud hammaste tundlikkust.

Vastuvõtule registreerimine

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888, tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud.

Meie arstid