AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Üldhambaravi (Teraapia)

Tere tulemast Meerhofi Dental Center kliinikusse! Hambaarsti peamine ülesanne on hambaid päästa. Seetõttu on ravi tänapäevase hambaravi alustala. Ravi võimalused meie hambakeskuses hõlmavad kõiki vajalikke suundi, et teie hambad saaksid ravitud, taastatud ja oleksid kaitstud!

Kui tunnete hammastega seotud ebamugavust, kui hambaplomm on välja kukkunud või on tekkinud nähtavaid märke kaariesest, kiirustage registreeruma hambaarsti vastuvõtule!

93% inimestest teab, mida kaaries endast kujutab.

Tavaliselt tulevad ravikabinetti patsiendid, kellel laguneb juba hamba kõvakude, kuigi kaaries algab märkamatult.

Kaariese areng on jaotatud nelja staadiumisse:

 1. Asümptomaatiline staadium, mil emailile ilmub valge täpike. See on märk emaili demineraliseerumisest bakterite toimel. Hammast saab ravida remineraliseeriva teraapiaga. See hõlmab remineraliseeriva geeli kasutamist kodus umbes kolme kuu jooksul ja/või mikroinvasiivset teraapiat ICO tehnoloogia abil ja/või mikroabrasiooni.
 2. Pindmine kaaries kahjustab emaili. Sinna võib tekkida väike õõnsus, külm ja kuum põhjustavad vahetevahel valureaktsioone. Raviks kasutatakse hamba plombeerimist või ICON teraapiat.
 3. Keskmine kaaries — dentiini kahjustus. Tühemik suureneb, tundlikkus ärritajate suhtes muutub tugevamaks. Ravi: karioosse hambakoe eemaldamine ja täidise paigaldamine hambale.
 4. Sügav kaaries — märkimisväärsed dentiini muutused. Tühemik on ulatuslik. Kuna dentiin on pehme, võib see kiiresti laguneda. Enamasti tulevad patsiendid hambaid ravima just selles staadiumis.
 5. Kui hambakaariest mitte ravida ja hambaarsti külastusega hiljaks jääda, siis hammaste lagunemine jätkub ning põhjustab juba tõsisemaid haiguseid, nt pulpiiti ja periodontiiti.

Arstivisiit

Hambaravi tähendab hambakrooni terviklikkuse ja anatoomilise kuju taastamist. Selle saavutamiseks kasutatakse kahjustatud kudede mehaanilist eemaldamist ja hammaste plombeerimist.

Kuidas hammaste ravi ja plombeerimine käib::

  1. Emaili ja kõvakudede kahjustuse ulatuse diagnostika. Kasutatakse värve, mikroskoopi ja 3D röntgenit.

  2. Kvaliteetne valutustamine. Kaariese 3. ja 4. staadiumi puhul tehakse paikne tuimastus. Valutustamist kasutatakse ka hamba juurekanali ravis (endodontia). Isegi süsti ennast te ei tunne, sest hambaarst kannab igemele spetsiaalse geeli, mis pehmete kudede tundlikkust vähendab.
  3. Kahjustatud emaili ja dentiini eemaldamine hambapuuriga.
  4. Hambasäsi põletiku puhul ravimi kasutamine ja ajutise plommi paigaldamine. Sellises olukorras võib hambaravile kuluda kaks või enam arstivisiiti.
  5. Hamba plombeerimine. Komposiitmaterjalist valmistatud püsiv täidis valitakse vastavalt hambaemaili värvile, täidis tugevdab hambakrooni ning kaitseb edasise lagunemise eest.
  6. Pinna lihvimine ja poleerimine, et taastada tavapärane hambumuskõrgus.

Aega kulub hambakaariese ravile alates 30 minutist. Keerulistel juhtudel rohkem. Mõnikord kasutatakse üldanesteesiat (hambaravi narkoosiga) .

Pärast hamba plombeerimist.

Pärast hambaplommi paigaldamist võib patsient tunda paari tunni kuni paari päeva jooksul kerget ebamugavustunnet. See on loomulik, eriti kui raviti sügavat kaariest. Soovitame vältida külmasid ja kuumasid jooke ning tahkeid toite. Andke endale taastumiseks aega.

Kui aga tekib valu, mis ei lähe üle, on tarvis uuesti hambaarsti poole pöörduda.

Kui kaaries on tekkinud, siis varem või hiljem ta hävitab hamba. Hoolitsege oma hammaste eest praegu, et neid maksimaalselt säilitada.

Plombeerimine võib olla üks osa komplekssest ravist. Meie kliinikus saate te kaitsta oma hambaid lagunemise eest (professionaalne puhastus), taastada nende tervise (terapeutiline hambaravi, endodontia), esteetilise välimuse (laminaadid, kaped,breketid) ning asendada puuduvad hambad (proteesimine, implantatsioon).

Vastuvõtule registreerimine

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888, tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud.