AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Septoplastika ehk ninavaheseina korrektsioon

Septoplastika ehk ninavaheseina korrektsioon

Endoskoopiline septoplastika – see on otolarüngoloogiline operatsioon ninavaheseina õige vormi taastamiseks. Seda määratakse raskendatud hingamise korral või esteetiliste defektide kõrvaldamiseks. Meerhof keskuses tehakse septoplastikat just hingamise normaliseerimiseks, kuna nina ja ninakõrvalurgete tervis mõjub implantaatide siirdamise kvaliteedile.

Septoplasty for straightening a deviated septum 2

Kõverdunud ninavahesein

Peamiseks ninavaheseina alas oleva häire tagajärjeks on raskendatud hingamine. Patsient tunneb ebamugavust ninakoopas olevate limaskestade ülekuivamise tõttu, öösel aga hingab suu kaudu (sageli norskab) hapnikupuuduse kompenseerimiseks.

Nina limaskestade krooniline turse raskendab õhu tsirkuleerimist ja kopsude täisväärtuslikku ventilatsiooni, mille tulemusel tekib aastatega hüpoksia (hapnikunälg), luues tausta järgmiste riskide ja patoloogiate tekkimiseks:

  • immuunsuse alanemine;
  • ainevahetuse ja keharakkude kvaliteetse regenereerimise aeglustumine;
  • mälu halvenemine ja aju mõtlemisvõime alanemine;
  • unisus, töövõime alanemine;
  • tervenemise ja haigusest taastumise protsessi aeglustumine;
  • krooniliste haiguste arvu suurenemine; respiratoorsete viirus- ja infektsioonhaiguste kaitsmatus.

Ninavaheseina kõverdumine tingib tervisele hulgaliselt ebameeldivaid tagajärgi, mistõttu soovitame nimetatud otolarüngoloogiaga seotud probleemi suhtuda väga tõsiselt.

Endoskoopiline septoplastika terveks hingamiseks

Otorinolarüngoloogia

Endoskoopilise septoplastika on ninavaheseina korrigeerimine endoskoobiga. Optiline seade lubab teha operatiivset sekkumist läbilõigeteta, vahetult läbi ninakoobaste õõnsuste. Kirurg näeb ekraanil kahjustatud kohta, eemaldab meditsiiniliste vahenditega osa luu- või kõhrkoest, tasandab nina ja fikseerib vaheseina anatoomiliselt õigesse vormi.

Operatsioon toimub üldtuimestusega. Patsient viibib kunstlikus unetaolises seisundis, teadvus ja valutundlikkus on kogu kehas välja lülitatud. Anestesioloog on kogu operatsiooni käigus patsiendi juures ja hoolega jälgib tema elunäitajate funktsioneerimist.

Kirurgilise sekkumise järgne taastumine

Operatsiooni järgselt paigaldatakse ninna spetsiaalsed tampoonid, mis kujundavad nina vaheseina kontuuri. Mõne tunni möödudes need eemaldatakse. Patsient on vaatlusel veel 3-4 päeva, mille käigus toimub ninaõõne üksikasjalik hooldus. 10-14 päeva möödudes taastub hingamine täielikult, ninas olevad limaskestad paranevad aga 1 kuu jooksul. Sel ajal elab patsient oma tavaelu, väldib ülemääraseid füüsilisi koormuseid, seejuures käib periooditi otolarüngoloogi ülevaatusel.

Septoplastika ja hammaste implantatsioon

Meerhof Dental Center spetsialiseerub hammaste tervise taastamisele. Sageli on see seotud ka otolarüngoloogilise tervisega, kuna ninakoobaste, ninavaheseina, ninakõrvalurgete põletikuline seisukord mõjub ülalõualuu luukoe seisundile.

Mistahes ninas või ninaneelus olevad põletikulised protsessid loovad fooniriski soovimatute raskuste tekkimiseks luu- ja igemekudede kasvatamise, ninakõrvalurgete tõstmise ajal implantaatide edasiseks paigaldamiseks.

Hammaste tervise garanteerimiseks läheneme ravile kompleksselt. Just seetõttu on septoplastika on saanud osaks meie võimalustest, mida pakume meie patsientidele.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.