AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Operatsioon nina paranasaalsetel siinustel
(Ninakõrvalkoobaste endoskoopiline kirurgia FESS)

Operatsioon nina paranasaalsetel siinustel
(Ninakõrvalkoobaste endoskoopiline kirurgia FESS)

Meerhof Dental Center ENT-kirurgia osakond teostab nina kõrvalkoobaste patoloogiate ravi patsiendile maksimaalselt säästvas režiimis, kasutamata väliseid läbilõikeid.

Selleks kasutame FESS (Functional Endoscopic Sinus Surgery) – nina ja ninakõrvalkoobaste funktsionaalset endoskoopilist kirurgiat. Operatsioon kulgeb läbi loomulike ninakäikude, kasutades selleks optilisi seadmeid. See tagab arstile hea ülevaate ninaõõnest ja võimaluse mõjutada vigastatud kohta punktiivselt.

Miks määratakse FESS

Ninakõrvalkoobaste funktsionaalse endoskoopilise kirurgia olemus - eemaldada ninakõrvalkoobaste patoloogiliselt moondunud ja põletikulised koed minimaalse traumeerimisega.

Näidustused FESS-operatsiooniks:

 • ninaõõne ja ninakõrvalkoobaste polüübid;
 • polüpoos-mädased sinussiidid;
 • krooniline haimoriit;
 • ninakõrvalkoobaste tsüstid;
 • urgete seenkahjustused;
 • võõrkehad ninaõõnes ja urgetes;
 • pisarakoti ja pisar-ninakanalite patoloogia kestva pisaravoolusega;
 • ettevalmistava etapina implanteerimiseks või implantidele proteesimiseks.
Surgery on paranasal sinuses 2

Juhtiv otolarüngoloog, doktor Andrei Antonov

Kirurgi vastuvõtul

Diagnostika

Sageli diagnoosime ninakõrvalkoobaste patoloogiat juba patsiendi esmase uuringu käigus, enne implantatsiooni. Põletikud haimoriiturgetes ja ninaneelus mõjuvad negatiivselt implantaadi püsimist luukoes, millest võib tekkida selle äretõuke risk. Seetõttu määrame alguses ravi otolarüngoloogi Andrei Antonovi juures.

Samuti võite iseseisvalt pöörduda Meerhof arsti poole, kui märkasite järgmiseid sümptomeid:

 • krooniline "ninakinnisus";
 • surumistunne otsmiku-, haimoriiturgetes;
 • mädased eritused ninast;
 • ülemäärased eritused, mis voolavad alla mööda neelu tagaseina;
 • hingedus füüsiliste koormuste korral;
 • näo-, peavalud,
 • haistmise alanemine või selle kadu (hüposmia või anosmia).

Operatsiooni käigus

Sõltuvalt raskusastmest, võib operatsioon kulgeda kas kohaliku või üldtuimestusega. Selleks, et oleks otsene juurdepääs ravi vajavale kohale, kasutatakse endoskoopi, mis paigaldatakse ninaõõnde. Kirurg eemaldab spetsiaalsete meditsiiniriistadega polüübid, limasurgete põletikulised alad ning vajadusel teeb nina vaheseina kõveruse septoplastika. Reeglina kestab ninakõrvalkoobastel tehtav operatsioon umbes 30 minutit.

Pärast operatsiooni

Hingamise kergendamiseks ja taastamise kiirendamiseks asetatakse ninaõõnde iselahustuvad geel-tampoonid või tampoonid, mis eemaldatakse mõne tunni möödudes.

Meerhof Keskuses on sisse seatud Taastustuba sügavast unest rahulikuks ärkamiseks, kui operatsiooni ajal kasutati narkoosi. Patsient taastub peale üldnarkoosi 30-60 minuti jooksul.

Esimestel päevadel meenutab seisund kerget külmetushaigust: võib esineda üldine nõrkus, unisus, väiksem palavik ja lihasvalu. Mistõttu soovitatakse 2-3 päeva lihtsalt puhata.

Edasine taastumine

FESS-kirurgia andis võmaluse ravida nina mitte väliste sisselõigetega, vaid põletikuprotsesside punktkupeerimise abil. Mistõttu lühenes ka taastumiseks kuluv aeg 5-7 päevani. Juba nädala pärast mööduvad patsiendil ninakõrvalkoobaste tursed ning patsient pöördub tagasi oma tavapärase eluviisi juurde, väljaarvatud muidugi füüsilised koormused, mis on lubatud vaid 2-3 nädala möödudes.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.