AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Igemeplastika

Igemeplastika on kirurgiline protseduur, mis lahendab patsiendi meditsiinilisi ja esteetilisi probleeme. Seda teenust kasutatakse plastilises parodontoloogias (esteetilise hambaravi) ja valmistumisel hammaste proteesimiseks. Kliinikus Meerhof Dental Center tehakse igemete korrigeerimise operatsioone patsiendi jaoks võimalikult säästvalt.

Näidustus plastikaks hambaravis
Igemete pikendamine, aga ka liigse pehme koe eemaldamise protseduuri vajalikkuse määrab raviarst – parodontoloog, ortopeed, implantoloog või kirurg pärast põhjalikku kompuuterdiagnostikat.

Näidustused protseduuriks

  • Igemete deformeerumine parodontiidi või parodontoosi tõttu
  • Igemete suur/väike maht või ebaühtlane kontuur (kosmeetiline probleem)
  • Pehmete kudede väike maht hamba implanteerimiseks või mitte-eemaldatava proteesi paigaldamiseks

Ravi hõlmab erineva keerukusega kirurgilisi operatsioone, mistõttu tehakse neid kohaliku tuimastusega või üldnarkoosiga.

Mida kasvatatakse?
Igemeplastika puhul suurendatakse pehmete kudede mahtu patsiendilt endalt võetud igemetransplantaadi abil.
Igeme kasvatamise orienteeruvad hinnad Meerhof Dental Centeris leiate rubriigist “Hinnad”.

Plastiline parodontoloogia

  • Igemeplastika igeme taandumise korral

Mõned periodontaalsed haigused kutsuvad esile igemete taandumise – pehmete kudede mahu vähenemise, mille tagajärjel paljastub hambakael ja halvematel juhtudel ka osa hambajuurest. See on väga ebameeldiv tunne, millele lisandub esteetiline ebamugavus. Kaugelearenenud juhul on hamba valulike piirkondade sulgemiseks vajalik igeme kasvatamine (gingivoplastika).

Igemedefekt tekib ka siis, kui huulekida ei ole õigesti kinnitunud või on suuõõne esik väike: igeme äär on hambajuurest eemaldunud ja tekkinud igemetasku ehk õõnsus. Plastiline parodontoloogia aitab ka neil juhtudel.

Igemeravi pikendamise (plastika) abil on igeme taandumise peatamine, söömise ja joomise ajal tekkiva hammaste ülitundlikkuse kõrvaldamine, juurekaariese ennetamine ja kosmeetilise mugavuse taastamine.

Esteetiline taastamine

  • Igemeplastika kosmeetiliste puuduste korral

Gingivoplastika ei ole ainult igeme kasvatamine, vaid ka liigsete pehmete kudede eemaldamine, igemekontuuri korrigeerimine hamba mahu suurendamiseks, et naeratus muutuks veetlevamaks. Seda kirurgilist meetodid kasutatakse palju «igemenaeratuse» korral, kui igemed tungivad nii esile, et hambad tunduvad väga väiksed.

  • Igemeplastika implanteerimise korral

Igeme kasvatamine implandaadi paigaldamiseks toimub üheetapilise implanteerimise korral või juhul, kui operatsioon tehakse kaua puuduva hamba kohas, st pehmed koed on laiuselt ja kõrguselt kokku vajunud. Tihedate igemekudede kirurgiline taastamine kaitseb patsienti periimplantiidi ehk implantaati ümbritsevate kudede põletiku eest.

Pärast operatsiooni
Arst kirjutab välja valuvaigistid, põletikuvastased tabletid ja antibiootikumid ning annab kaasa komplekti operatsioonijärgseks taastumiseks.

Taastumisprotsessi mugavus sõltub patsiendi hoolsusest. Haavade paranemine võib aega võtta paarist päevast mitme nädalani. Esimese 5 päeva jooksul võib esineda limaskestade ja näo paistetust ja palavikku.

Üldised soovitused
Olge rahulikult, vähendage füüsilist aktiivsust, sööge pehmet toatemperatuuril toitu, vältige vürtsikat toitu. Ärge kasutage operatsioonipiirkonnas hambaharja, järgige hoolikalt suuhügieeni, loputage suud antiseptilise lahusega ja võtke õigeaegselt arsti poolt määratud ravimeid. Küsimuste tekkimisel helistage nõu ja abi saamiseks kliinikusse.

Teenus Meerhof Dental Center
Meie jaoks on tähtis, et patsient tunneks end mugavalt. Seepärast hoolitseme tema eest igas ravietapis.

  • Konsultatsioon. Vastuvõtul ei piirdu arst ainult läbivaatuse ja diagnoosimise käigus saadud teabe edastamisega. Ta seletab lahti ravi etapid, kasutades selleks ka virtuaalset visualiseerimist.
  • Ravi. Protseduuri ajal tegelevad teiega kvalifitseeritud spetsialistid: kirurg, parodontoloog, anestesioloog ja meditsiiniõed. Kasutatakse tänapäevaseid tehnoloogiaid, mis aitavad patsienti säästlikult opereerida. Te ei pea kartma.
  • Postoperative support. Iga kliiniku patsient saab meilt lahkudes kaasa ravikomplekti, millesse paneme kõik vajaliku operatsioonijärgseks suuhoolduseks. Kui selle aja jooksul tekib hoolduse kohta küsimusi, helistage kliinikusse, et saada operatiivset nõu ja abi või registreeruda arsti vastuvõtule.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.