AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

ORTODONTIA

Ortodontilise ravi abil saame parandada oma patsientide hammaste ja lõualuude asendit ja funktsiooni ning kujundada seeläbi kauneid ja harmoonilisi naeratusi.

Meerhof kliinikus kasutame kõige kaasaegsemat tehnikat ning viimaseid tehnoloogiaid nii hammaste asendi ja hambumuse probleemide diagnoosimisel kui ka ortodontilise ravi planeerimisel ja teostamisel. Meie juurde on teretulnud igas vanuses patsiendid: lapsed, noorukid, täiskasvanud ja ka pensionieas inimesed ning saatekiri pole vajalik.

Ortodontilise ravi abil on võimalik:

  • reastada hambaid
  • muuta üksikute hammaste asendit
  • sulgeda hammaste vahesid
  • parandada hammaste omavahelisi kontakte
  • ette valmistada hambaid ja lõualuid proteesimiseks, implantatsiooniks
  • soodustatada lastel näo-lõualuude arengut
  • ennetada tõsiseid hambumuse anomaaliaid
ORTHODONTICS 2

Esimene visiit:

Esimesel konsultatsioonil vestleb ortodont patsiendiga tema soovidest, muredest ja ootustest, ning esitab küsimusi tervisest, varasemast hambaravist ja kokkupuutest ortodontiaga. Samal vastuvõtul tehakse põhjalik suuõõne läbivaatus, mille käigus kontrollitakse suuõõne seisukorda ning vastavalt vajadusele viiakse läbi täiendavad uuringud. Saadud informatsiooni põhjal tutvustab ortodont patsiendile ravivajadust ning lepib kokku edasise tegevusplaani või eraldi visiidi diagnostiliste uuringute teostamiseks (fotostaatus, röntgen, vajadusel 3D uuring, hammaste skaneerimine jms).

Raviplaani tutvustus:

Kui ortodontiline ravi on vajalik ning patsient on ravist huvitatud koostatakse talle ortodontiline raviplaan. Raviplaani arutamisel tutvustab ortodont patsiendile esinevaid suuõõne probleeme, ravivõimalusi, raviaparaate, regulaarsete visiitide intervalli, hinnakalkulatsiooni, orienteeruvat ravikestust ja planeeritud tulemust. Kui patsient soovib raviga alustada, viiakse ortodontiline ravi läbi vastavalt raviplaanis kirjeldatud tegevuskavale. Keskmiselt kestab ortodontiline ravi 1,5 - 2 aastat.

Ortodontilised aparaadid:

Ortodontilise aparaadi valib ortodont vastavalt koostatud raviplaanile ja patsiendi soovile. Meerhof kliinikus kasutame järgmisi ortodontilisi aparaate:

Metallist breketid on enim kasutatav breketite tüüp. Eristatakse iseligeeruvaid metallist breketeid (näiteks Damon), millel on spetsiaalne lukumehhanism ortodontilise traadi breketite sees hoidmiseks ja tavalisi metallbreketeid, mis on traadi külge kinnitatud elastse kummi või traadiga.

Keraamilised breketid on oma olemuselt sarnased metallist breketitele, kuid peaaegu läbipaistvast materjalist tingituna on need vähem märgatavad ning seega esteetilisemad. Nii metall- kui ka keraamiliste breketite aktiveerimiseks tuleb ortodonti külastada ca 1-1,5 kuulise intervalliga.

Ortodontilised kaped (Invisalign) on alternatiiv breketitele. Patsiendile individuaalselt valmistatud kapedega saab korrigeerida üksikute hammaste asendit ja ravida teatud hambumuse probleeme. Tegemist on suust eemaldatava ortodontilise aparaadiga ning seetõttu eeldab see patsiendilt äärmist koostöövalmidust. Kapesid tuleb kanda vähemalt 22 tundi ööpäevas kogu ortodontilise ravi vältel (keskmiselt 1-2 aastat), eemaldades need suust vaid söömise ja pesemise ajaks. Sarnaselt breketravile peab patsient käima regulaarselt ortodontilistel visiitidel intervalliga ca 1,5 kuud.

Minikruvid ehk mini-implantaadid on ortodontilised abivahendid, luusse fikseeritud kinnituselemendid, mis muudavad hammaste liikumise lihtsamaks, hõlbustades ka patsiendi-arsti koostööd.

Eemaldatavad ortodontilised aparaadid (näiteks plaataparaadid, müofunktsionaalsed kaped ehk treinerid jt). Kasutatakse enamasti vahelduvas hammaskonnas. Nende abil on võimalik kallutada hambaid, aidata mõjutada hammaste või lõualuude õiget arengut ja kasvu ning tõsta suu ringlihaste toonust.

Suust mitte-eemaldatavad ortodontilised aparaadid (funktsionaalsed aparaadid, kiire palatinaalne laiendaja, Quad-Helix, kohahoidja jt). Kasutatakse nii iseseisvate kui ka abistavate aparaatidena ortodontilise ravi ajal.

Mis saab ortodontilise ravi lõppedes?

Ortodontilise ravi tulemusel saavutatud kauni hambakaare säilitamiseks ning hammaste tagasiliikumise vältimiseks fikseeritakse hammaste sisepinnale ortodontiline reteiner (fiksaator). Reteiner asetatakse hammastele nii, et seda ei ole näha ega eriti tunda. Lisaks reteinerile on kasutusel ka läbipaistev retensioonikape, mida patsient kannab vastavalt arsti ettekirjutusele.

Ortodontilise ravi lõppedes soovime veenduda, et saavutatud tulemus püsib ning seega kutsume patsiendi regulaarsetele järelkontrollidele (alguses 2-3 korda aastas, edaspidi 1 kord aastas).

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.