AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Gnatoloogiline diagnostika ja rehabilitatsioon

Kas vajate ortodontilist, proteetilist või kirurgilist hambaravi? Sel juhul tutvustame Teile gnatoloogiat ja selle abil teostatavaid imesid. Pakume gnatoloogilist diagnostikateenust Tallinnas. Tulge meile!

Mis on gnatoloogia?

See on uus haru kaasaegses hambaravis. Gnatoloogia uurib oimuluu-alalõua liigeste ehk temporomandibulaarsete liigeste (TMJ), näolihaste ja hammaste talitlust. Lihtsamalt sõnastades, seda kuidas meie lõuad töötavad ja kas meil on seejuures mugav.

Gnatoloogia võimaldab mõista, kus esineb näo-lõualuu piirkonna funktsioonides ebakõlasid: klõpsud, krõmpsud, ebamugavustunne suu avamisel, valu kõrvas ja kaelas, asümmeetria, mille tõttu ilmneb näo lihastes hüpertoonilisus, liigne surve liigestele, lõualuude mittetäielik sulgumine.

Kuidas tekib gnatoloogiline probleem?

Oimuluu-alalõua liigeste talitlushäired süvenevad aastatega. Reeglina juba alates lapsepõlvest, seejärel avaldub see selgemalt 30-40-aastaselt ja intensiivistub vanemas eas.

Kui lapsel eemaldatakse piimahammas purihamba kasvamise ajal, hambumus veidi nihkub ja lõualuude sulgumises esineb kerge moonutus. Vanusega asümmeetria suureneb. Sellele aitavad kaasa ka järgnevad tegurid:

 • täidised, kroonid, laminaadid, sillad, mis paigaldatakse arvestamata hamba ja suuõõne anatoomiat;
 • näolihaste spasmid pikaajalise stressi mõjul;
 • hammaste pikaajaline puudumine hambumuses;
 • hammaste anomaalne sulgumine;
 • lõualuu, selgroo vigastused.

Kui patsient tuleb paigaldama eemaldatavaid proteese, laminaate, implantaate, soovib paigaldada breketid või elainereid, siis võib selguda, et lõualuu ei sulgu täielikult, närimine pole eriti mugav ja vahel on suu avamisel valud. Siis tekib küsimus – millise terapeutilise ja esteetilise tulemuse annab proteetiline või ortodontiline ravi, kui lõualuud ei sulgu korralikult.

Gnathological diagnostics and rehabilitation 2

Gnatoloogiline rehabilitatsioon Meerhofis

Seetõttu teostatakse meie kliinikus gnatoloogilist diagnostikat ja rehabilitatsiooni, et tuvastada ja korrigeerida näo-lõualuu süsteemi töös esinevaid funktsionaalseid häireid.

Gnatoloogiline diagnostika suudab tuvastada väiksemaid häireid, mis on esmapilgul nähtamatud, kuid võivad aja jooksul ebamugavusi tekitada.

Gnatoloogilise rehabilitatsiooni etapid

 1. Gnatoloogi esmavastuvõtt. Diagnostika - 1 tund
  • Esmane läbivaatus ja gnatoloogi konsultatsioonSpetsialist uurib suuõõnt, hindab hammaste sulgumist, mälumislihaste toonust, valusümptomite esinemist, lõualuude liikumisulatust ja suuava laiust. Hammaste 3D-skaneerimine tehakse intraoraalse skänneri abil.
  • 3D-aksiograafia ja analüüs liigeses. Lõualuu liikumise arvutianalüüs IGNIDENT® DMD-System® aparaadi abil. Skaneerimise tulemused annavad täpselt edasi alalõua liikumise trajektoori, näitavad liigeste tööd suu avamisel ning sulgemisel ja seda kas sulgumine on korrektne. Seejärel tehakse intraoraalse 3D-skänneri abil hammaste kordus 3D-skaneerimine.
 2. Uuringu tulemuste analüüs, kape valmistamine
  • Spetsialistide meeskond analüüsib diagnostilisi tulemusi, teeb järeldused ja edastab digitaalsed mudelid hambalaborisse. Laboris tehakse spetsiaalne jäljend (vastupidavast läbipaistvast plastikust meditsiiniline kape).
 3. Teine visiit
  • Teisel visiidil saab patsient valmis kape ja kannab seda kolmest nädalast kuni nelja kuuni. Selle aja jooksul saavutatakse terapeutiline toime ja lõuad on valmis järgmiseks ravietapiks.
 4. Edasine ravi
  • Oleneb hambaravi eesmärgist. Pärast gnatoloogilist taastusravi võite julgelt proteesimise või ortodontilise raviga edasi minna.

 
Oluline on märkida, et isegi väikese asümmeetria korrigeerimine parandab proteetilise või ortodontilise ravi lõpptulemust märkimisväärselt. Patsient tunnetab erinevust ka ise.

Gnatoloogilised seadmed

Täpne diagnoos on tulemuse prognoosimise ja planeerimise aluseks. Seetõttu hoolitseme selle eest, et meie spetsialistid töötaksid kõige kaasaegsemate seadmetega. Tänapäeval on meie kliinikus kasutusel tehnoloogia, mis pole saadaval üheski Põhja-Euroopa hambaravikeskuses.

3D-aksiograaf IGNIDENT® DMD-System® - seade, mis kujutab endast elektroonilist näokaart. See jäädvustab liigeste tööd, lõualuu liikumise ulatust ja mehaanikat. Andmed edastatakse arvutisse 3D-mudelite ja liikumisgraafikute kujul, mida arst seejärel analüüsib.

IGNIDENT® DMD-System® tarkvara simulaator – 3D tarkvara simulaator, mis analüüsib lõualuu liigutusi vastavalt patsiendi individuaalsetele parameetritele. Tahame eriti rõhutada, et enamik liigeseid töötab keskmistatud andmeprogrammide põhjal: patsiendi parameetreid võrreldakse indikaatorite sobivaima variandiga. Meie spetsialistid töötavad arenenuima süsteemiga, mis töötleb ja taastoodab konkreetse patsiendi parameetreid.

Selle tulemusena saame täpsed diagnostilised tulemused.

Tulemus patsiendi jaoks pärast taastusravi

Kapede kandmisel on suurepärane ravitoime liigeste ja näolihaste seisundile.

Milliseid tulemusi oodata?

 • Hambumuse valmisolek edasiseks hambaraviks
 • Lõugade sümmeetriline sulgemine
 • Toonuse normaliseerimine näolihastes
 • Surve kõrvaldamine liigestele
 • Närimiskoormuse õige jaotus
 • Hambaemaili ja kroonide abrasiooni vähenemine

1-4 kuu pärast on patsient valmis tõsisemaks ortodontiliseks või proteetiliseks raviks. Seejärel võib patsient eriti rahul olla lõpptulemusega, sest tal pole mitte ainult ilusad ühtlased hambad ja õige hambumus, vaid ka sümmeetriline lõualuu õigesti väljakujunenud närimisfunktsiooniga.

Gnatoloogi konsultatsiooni ja diagnostika hinnakirja saad vaadata siit.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.