AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Igeme ja luukoe plastika

Meerhof Dental Center logo
Igeme ja luukoe plastika on patsiendi meditsiinilisi ja esteetilisi probleeme lahendavad kirurgilised protseduurid. Nimetatud protseduurid kasutatakse parodontoloogias, implantatsiooni puhul, proteesimise ettevalmistamisel ja esteetilises hambaravis. Kliinikus Meerhof Dental Center teostatakse nimetatud protseduure võimalikult hoolikalt.

Plastika määramine hambaravis

Luu- või igemekudede „kasvatamise“ vajaduse, samuti liigse pehmete kudede eemaldamise vajaduse määrab raviarst: parodontoloog, implantoloog, kirurg.

Protseduuride näidustused:

 • Igemete deformatsioon parodontiidi ja parodontoosi tagajärjel
 • Suur/väike igemete maht või ebaühtlane igeme kontuur (kosmeetiline probleem)
 • Pehmete kudede piisava mahu puudumine hammaste implantatsiooniks
 • Ülemise või alumise lõualuu luude piisava mahu puudumine implantaadi paigaldamiseks
 • Esteetiline vajadus luua lõualuu loomulik arhitektuur

Need manipulatsioonid on seotud erineva keerukusastmega kirurgiliste operatsioonidega, seetõttu tehakse neid kohaliku tuimestusega või üldnarkoosis.

Meerhofi Dental Centeri jaoks on patsiendi mugavus väga oluline. Hoolitseme teie eest igas ravi etapis:

 • Konsultatsioon.Konsultatsiooni ajal ei edasta arst vaid uurimise ja diagnoosimise käigus kogutud teavet. Ta selgitab ravi etappe, kasutades samal ajal eelseisva töö virtuaalset visualiseerimist.
 • RaviProtseduuri ajal töötavad teiega kvalifitseeritud spetsialistid: kirurg, anestesioloog ja õed. Kasutatakse kaasaegseid tehnoloogiaid, mis aitavad patsienti hoolikalt opereerida. Olete turvalises keskkonnas.
 • Operatsioonijärgne tugi.Iga kliiniku patsient saab meditsiinikomplekti, millesse oleme kogunud kõik vajaliku mugavaks suuhoolduseks operatsioonijärgsel perioodil. Kui teil tekivad sel ajal hooldust puudutavad küsimused, saate kiireks konsultatsiooniks või vastuvõtu kokkuleppimiseks kliinikusse helistada.

Kutsume teid esmakordsele raviarsti vastuvõtule Meerhof Dental Centerisse (Tallinnas). Pärast diagnoosi tutvute individuaalselt raviplaaniga. Igeme ja luu plastika hindadega on võimaik tutvuda veebilehe jaotises Hinnad.

Mida „kasvatatakse“?

Igemete plastika puhul: suurendatakse pehmete kudede mahtu igeme siirdamise abil.

Luu plastika puhul: osa alumise või ülemise lõualuu luust, kasutades osteoplastilist materjali.

Statistika kohaselt osutub 35% patsientidel ilma lõualuu luukoe eelneva rekonstrueerimiseta võimatuks hambaid implantatsiooni abil taastada.

1. Plastiline parodontoloogia

Taandunud igeme plastika

Kaugelearenenud juhul on hamba valulike piirkondade sulgemiseks vajalik igeme siirdamine (gingivoplastika). Mõnede parodondi haiguste tulemusena tekib igeme taandumine — pehmete kudede mahu vähenemine, mille tagajärjel hambakael ja ka osa juurest paljastuvad. See on väga ebamugav tunne ja ka esteetiline probeem.

Igemedefekt tekib ka siis, kui kida pole õigesti kinnitunud või suuesik on ebapiisav: igemeserv irdub hambast ja moodustub igemetasku või toimub taandumine. Nimetatud juhtudel aitab plastiline parodontoloogia.

Igeme ravi siirdamise abil — peatab parodontiidi arengut, kaotab hammaste ülitundlikkuse söömise ja joomise ajal, ennetab juurekaariese teket, taastab esteetilist väljanägemist.

2. Esteetiline taastamine

Igemeplastika kosmeetiliste defektide puhul

Gingivoplastika — mitte ainult igemete siirdamine, vaid ka hamba mahu suurendamiseks ja naeratuse atraktiivsemaks muutmiseks liigsete pehmete kudede eemaldamine ja kontuuri korrigeerimine. Seda kirurgilist meetodit kasutatakse aktiivselt nn „igemenaeratuse“ korral, kui ülemised igemed torkavad liialt silma ja hambad tunduvad liiga väikesed.

Igemete plastika implantatsiooni puhul

Igeme siirdamine implantaadi jaoks viiakse läbi samaaegse implantatsiooniga või juhul, kui operatsioon viiakse läbi ammu eemaldatud hamba kohas, st pehmed koed on laiuses ja kõrguses ära vajunud. Implantaadi igemepikendus Tiheda igeme kirurgiline taastamine kaitseb patsienti periimplantiidi eest — implantaati ümbritsevate kudede põletiku eest.

3. Luuplastika hambaravis

Luukoe „kasvatamine“ hammaste implantatsiooniks

Implantatsiooni puhul on oluline lõualuu luu piisav paksus ja laius, kuhu implantaat paigaldatakse. Piisava luukoe puudumise põhjused:

 • Eemaldatavate proteeside pikaajaline kandmine
 • Igemepõletik ja periodontaalhaigus
 • Tsüst, hammaste juurte või ninakõrvalurgete piirkonna põletik
 • Lõualuu vigastused
 • Osteoporoos
 • Kaasasündinud anatoomiline eripära

Meerhofi Dental Center kasutab patsiendi lõualuu mahu määramiseks ülitäpseid digitaalseid seadmeid. Luu „kasvatamise“ vajadusest saate teada koheselt. See võimaldab teil planeerida oma eelarvet ja arstil — ravi etappe vajaliku tulemuse saavutamiseks.

Sinus-lift (osteoplastika)

Selleks, et implantaat kindlalt püsiks, peaks ülemise lõualuu luumaht olema vähemalt 9 mm. Kui maht ja kõrgus ei ole piisavad, määrab kirurg operatsiooni — sinus-lifti. Mahu taastamine toimub ninõõne põhja tõstmise teel ülemise lõualuu tagumises osas. Kestus: 30 – 40 minutit.

Operatsioon toimub suletud ja avatud meetodil:

 • Suletud meetodit kasutatakse siis, kui luu paksus on implantaadi esmase stabiilsuse saavutamiseks piisav, kuid vaja on lisada natuke mahtu. Luu lisatakse läbi ava, kuhu implantaat samal päeval asetatakse. Meetod on patsiendi jaoks kõige õrnem ja ja sellest on kerge taastuda.
 • Avatud meetodit teostatakse siis, kui luu paksus ei ole implantaadi esmase stabiilsuse saavutamiseks piisav. Kunstluu lisamiseks vajab kirurg head juurdepääsu. Samal ajal, kui arst istutab natuke kunstlikku materjali, jätkub implantatsioon koheselt. Kui „kasvatada“ märkimisväärses koguses, kulub tehisluu integreerumiseks 6 – 8 kuud. Ja alles pärast seda saab paigaldada implantaadi.

Pärast operatsiooni

Arst kirjutab välja valuvaigistid, põletikuvastased ravimid ja antibiootikumid, väljastab operatsioonijärgse taastumise komplekti.

Taastumisprotsessi mugavus sõltub patsiendi hoolikusest. Haavade paranemine võtab aega mitu päeva kuni mitu nädalat. Erandlikel juhtudel võtab „kasvatatud“ luude paranemine aega mitu kuud. Esimese 5 päeva jooksul võib esineda limaskestade ja näo turset, kehatemperatuuri tõusu.

Üldised soovitused:

Olla rahulikult, vähendada kehalist aktiivsust, süüa toatemperatuuril pehmet toitu, vältida vürtsikaid toite. Operatsiooni piirkonnas ärge kasutage hambaharja, väga hoolsalt tuleb jälgida suuhügieeni juhiseid, sealhulgas loputage antiseptilise vahendiga ja võtke arsti poolt välja kirjutatud ravimeid õigeaegselt. Kui teil tekib küsimusi, helistage konsultatsiooniks kliinikusse.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.