AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 15:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

Ortodontia: elainerid – ühtlased hambakaared ilma breketiteta

Ortodontilised elainerid on läbipaistvad eemaldatavad kaped hambumuse parandamiseks. Need on breketitele suurepärane alternatiiv. Seetõttu kasutavad Meerhof Dental Centeri arstid neid nii täiskasvanute kui ka laste klassikalisteks ja raskemateks ravijuhtudeks. Kliinik kasutab Invisaligni süsteemi elainereid, sest nende uuenduslik tehnoloogia korrigeerib hammaste asetust täpselt ja mugavalt, tuues suurepärase loodetud tulemuse.

Meerhof Dental Center - Orthodontics

Dr. Diana Chebanova

Elainerite kasutamine

Ortodontilised eesmärgid
Elainerid määratakse, kui on vaja:

 • parandada hambumust;
 • likvideerida hambavahesid;
 • vähendada hammaste tihedust;
 • korrigeerida igemeid paljastavat naeratust.

Meie praktikas oli juhtum, kus elainerite kasutamine aitas lõualuu defekte parandada ja patsient ei vajanud kirurgilist sekkumist.

Kui ravijuhtum on keeruline või kui te ei oska valida breketite ja elainerite vahel, pöörduge konsultatsiooniks meie ortodondi poole. Ta vaatab teie hambad üle ja jagab ravisoovitusi.

Esteetilised eesmärgid

Elainerite kasutamise lõpptulemuseks on sirged hambakaared ja õige hambumus, mis tagavad kauni naeratuse.

Samuti kasutatakse esteetilises stomatoloogias elainereid hambumuse korrigeerimiseks enne planeeritud laminaatide fikseerimist (nt selleks, et hambakude maksimaalselt säiliks) või enne implantatsiooni (ruumi tegemiseks implantaatide jaoks).

Laste ortodontia

Meie kliinikusse tuuakse lapsi alates 8. eluaastast, kellel on varaste hambumushäirete tunnuseid: kitsa hambakaare tõttu takistavad hambad üksteisel õiges asendis kasvamist. Sel juhul määrab arst-ortodont laste ortodontilised elainerid, mis laiendavad hambakaart, et sellel oleks piisavalt ruumi uutele hammastele. Selle tagajärjel kasvavad lapse hambad kohe õigesti.

Samuti annavad eemaldatavad kaped suurepärase tulemuse teismeliste hambumuse ravis. Korrigeerimine toimub suhteliselt kiiresti.

Kuidas ortodontilised kaped toimivad

Hambumuse raviks kasutatakse teatud kapede arvuga komplekti. Iga kapepaar on hammaste uue kavandatava asendi jaoks. Kaped katavad kogu hambakaare ja avaldavad kerget survet neile hammastele, mis tuleb õigesse asendisse joondada. Tulemuse saavutamiseks tuleks kapesid kanda 20–22 tundi ööpäevas ja asendada uutega iga 1–2 nädala järel.

Kapepaaride arv sõltub sellest, mitu etappi hambumuse raviks on vaja. Selle määrab arst-ortodont pärast digidiagnoosi ja ravi planeerimist.

Arst-ortodondi vastuvõtt

Kui patsient tuleb meie kliinikusse, ei oota ta ainult hambaprobleemile professionaalset lahendust. Talle on tähtis tunnetada, et tema tervisest hoolitakse ja talle selgitatakse, mida ja miks on vaja teha. Seetõttu on esimene visiit ortodondi juurde konsultatiivse vestluse vormis. Selle põhjus on ka asjaolu, et elaineritega ravi nõuab patsiendilt distsipliini. Ja äärmiselt oluline on see, kui valmis ta selleks on.

Teise visiidi ajal tehakse digidiagnostika ja plaanitakse ravi. Meerhof Dental Centeri arst teeb lõualuude tomograafia, analüüsib hammaste asendit ja töötab eriprogrammis välja raviplaani. Sellel etapil saab patsient teada elainerite täpse maksumuse ja nende kandmise ligikaudse aja.

Seejärel edastab arst andmed kolleegidele firma Align Technology (USA) laboratooriumisse. Seal tehaksegi personaalne Invisaligni süsteemi оrtodontiliste kapede komplekt valmis.

Kolmanda visiidi ajal saab patsient kaped kätte. Raviarst paneb esimese paari hammastele ja selgitab, kuidas nendega edasi tegutseda. Kontrollvisiit on 2 kuu pärast.

Kuidas elainereid kanda ja nende eest hoolitseda

Kapesid peab kandma kuni 22 tundi ööpäevas ja eemaldama:

 • söömise ajal;
 • kuumade ja magusate jookide joomise ajal;
 • harja või niidiga hammaste puhastamise ajal;
 • suuloputusvedeliku kasutamise ajal.

Elainerite eest hoolitsemine on lihtne:

 • loputada hommikul ja õhtul sooja voolava vee all;
 • kasutada perioodiliselt puhastusvahendit, mida saab osta meie kliinikust.

Elainerite eelised ja puudused

Eelised:
Esteetilisus.Läbipaistvad kaped sobituvad tihedalt hammastele ja on seetõttu peaaegu nähtamatud.

Kasutusmugavus.Eemaldatavad kaped võimaldavad säilitada harjumuspärast eluviisi: söömine, suu ja hammaste hügieen.

Kandmismugavus.Elaineritega harjub kiiresti tänu õrnale ühtlasele survele hammastele ning väikeste metallelementide puudumisele, mis võivad suu limaskesta vigastada (nii juhtub algul breketitega).

Elainerite puudused:
Avaldavad mõju ainult kandmise ajal.Kui unustate neid kanda või kannate vähem, kui ette nähtud, ilmneb tulemus alles pikema aja jooksul. Elainerid ei anna soovitud tulemust ilma range distsipliinita.

Invisaligni elainerid – turul number 1

Meerhof Dental Center valis patsientide tarbeks Invisaligni kaped firmalt Align Technology (USA), sest need tõestasid oma efektiivsust.

1998. aastal patenteeris Align Technology elainerite tehnoloogia ja siiani on firma ortodontiliste kapede tootmise liider.

Invisaligni elainerite eelised

 • Valmistatud vastupidavast polümeerist. Hüpoallergeenne ja paindlik materjal Smart Track ei deformeeru kapede kandmise ajal.
 • Firma enda uurimislabor ja 22-aastane kogemus, mis on võimaldanud luua põhjaliku teaduslik-kliinilise ja tehnoloogilise baasi.
 • Kapede pidev täiustamine, tootmistehnoloogia parandamine.

KKK

Tavaliselt tunnete survet esimesel 3–4 päeval, kui harjute uue paariga. Edasi on kohanemine lihtne.

20–22 tundi ööpäevas.

Keskmiselt korra 2 kuu jooksul. See arutatakse arstiga personaalselt läbi.
Sõltub probleemi raskusest. Kui on vaja ainult ühe või paari hamba korrigeerimist, läheb kiiremini.
Pole midagi hullu. Pange hammastele järgmine kapepaar. Tunnete hammastele pisut suuremat survet, kuid see möödub varsti.

Meerhof Dental Center patsientide tagasiside

Meerhof Dental Center — see on kaasaegne tipptehnoloogia hambaravi.
Vaja eemaldada hammas?
Tule julgelt!

Registreeri vastuvõtule

Orthodontics: aligners - straight teeth without braces 4

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Kaunid hambad mugavate kapedega, ilma breketiteta – see on täiesti võimalik! Kutsume Meerhof Dental Centeri ortodondi konsultatsioonile!

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.

Implantatsioon. Kompleksne naeratuse taastamine

Kõik elukutsed on olulised! Ühtede professionaalsusest sõltub inimelu, teiste professionaalsusest sõltub selle elu kvaliteet. Oleme õnnelikud, et oleme toonud kergust, avatust ja rõõmu oma ala tõelise professionaali ellu.

Implantatsioon. Kompleksne naeratuse taastamine

Muusiku rõõm on kinkida oma loomingut kuulajatele. Meie rõõm on anda muusikule taas võimalust luua ja esineda oma loomingutega publiku ees!

Laminaadid. Esteetiline hambaravi

Silmapaistev, aktiivne, naiselik ja enesekindel. Meie patsient täitis oma unistust. Rõõm on olla osa unistusest ja luua silmapaistvaid naeratusi, mis muudavad elu säravamaks.
Meeldib? Sinagi võid saada endale särava naeratuse ja terved hambad! Võta meiega ühendust!