AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

HÜGIEENILINE HAMMASTE PUHASTUS

Hügieeniline hammaste puhastus – see on protseduuride kogum erinevat liiki hambakatu eemaldamiseks ja seda tekitavate põhjuste kõrvaldadamiseks. Puhastamine taastab hambaemaili esteetilise välimuse ja takistab hambakaariese tekkimist. «Meerhof Dental Kliiniku» spetsialistid soovitavad teha hammaste puhastust Air Flow ja ultraheliga iga kuue kuu järel.

HÜGIEENILINE HAMMASTE PUHASTUS: MIKS SEE ON VAJALIK?

Isegi hoolikas hambaemaili ja hambavahede puhastamine kaks korda päevas ei saa täielikult eemaldada hambakattu. Aja jooksul muutuvad pehmete ladestuste kogumid tahkeks hambakiviks, mis põhjustab igemepõletikku, suurenenud verejooksu, muutub kahjulike mikroorganismide kasvukohaks. Selleks et vältida hammaste lagunemist ja igemehaigusi, on vaja vähemalt iga kuue kuu tagant teha hügieeniline hammaste puhastus hambaarsti juures.

Õigeaegse hambaravi eelised:

 • Suuõõnes tekkivate infektsiooniprotsesside arenemise ennetamine;
 • Hammaste valgendamine;
 • Suust ebameeldiva lõhna eemaldamine;
 • Proteeside ja implantaatide eluea pikendamine;
 • Hambakivi taastekke ennetamine;
 • Suurepärane hammaste ettevalmistamine terapeutilisteks protseduurideks ja proteesimiseks;
 • Emaili taastamine esteetiliselt atraktiivse välimuse saavutamiseks;
 • Hambaemaili ja hambakaela vigastuste vältimine.

HAMMASTE PUHASTUS: ULTRAHELI JA AIR FLOW

Professionaalse suuhügieeni esimene etapp – hambakatu ja hambakivi eemaldamine ultraheli seadmega. Tänu kõrgsageduslike võngetega manipulaatori otsikule eemaldatakse ladestused hammastelt, mida uhutakse veega või antiseptikuga. Hambakatu osakesed eemaldatakse suust süljepumbaga.

Ultraheli puhastuse eelised:

 • Metoodika universaalsus: Ultraheli seadet kasutatakse erinevat liiki hambakatu, hambakivi ja pigmendi eemaldamiseks.
 • Protseduuri kvaliteet: mugav manipulaator puhastab nähtavad pinnad ja periodontaaltaskud.
 • Bakteriaalsete komplikatsioonide ennetamine: hambakivi eemaldamine igemete piirkonnast ja hammaste pinna pesemine antiseptikuga võimaldab hävitada infektsioonikoldeid.
 • Mugavus: hammaste töötlemine ei põhjusta valu, hambakaela puhastamisel tekkivat valu kõrvaldab lihtsasti anesteetikumi kreem.

Pärast hambakatu eemaldamist poleerib hambaarst hambaemaili Air Flow meetodiga. Hammastele pihustatakse surve all aerosooli, mis sisaldab puhastatud vett, soodat ja õhku. Naatriumvesinikkarbonaadi terakeste väike suurus välistab agressiivse toime hambaemailile. Professionaalse hammaste puhastuse abil eemaldab hambaarst hambakatu jäägid ning poleerib hambaid.

Hammaste professionaalse puhastuse viimane etapp – töödeldud hambaemaili pinna katmine fluoreeritud lakiga, mis kaitseb hambaemaili toidu agressiivse mõju eest.

Vastuvõtule registreerimine

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888, tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud.

Meie arstid