AVATUD
E - R 09:00 – 18:00
L 09:00 – 18:00

MEIE AADRESS
Pirita tee 20a-2, Tallinn,
Eesti 10127

KONTAKTID
+372 5197 7888
info@meerhofdk.ee

PRF: plasmateraapia kirurgilises stomatoloogias

Meerhof Dental Center logo

Kas olete märganud, et pärast tavalist hamba eemaldamise operatsiooni vajub ige ära? Tühjaks jäänud auk paraneb ja külgnevate hammaste juurte vahele moodustub ebaesteetiline kõverus. Kirurgiline stomatoloogia on lahendanud selle probleemi plasmoteraapia - A-PRF ja I-PRF tehnoloogiate abil. Kliiniku Meerhof Dental Center kirurgid kasutavad PRF-i atraumaatilisel hammaste eemaldamisel, implantatsioon, plastilises parodontoloogias ja muude operatiivset sekkumist vajavate protseduuride puhul.

Kuidas preparaati saadakse?

PRF (Platelet-reach fibrin) - trombotsüütidega rikastatud fibriin.Ainet toodetakse trombotsüütide kontsentraadist, mis on rikas valgete vereliblede ja veresoonte endoteeli kasvufaktorite poolest. Ainet saadakse patsiendi vereplasmast, seega ei põhjusta see allergiat. Arst võtab kohe vastuvõtul 10 ml veeniververd ja asetab bioloogilise materjali spetsiaalsesse tsentrifuugi, kus moodustub soovitud preparaat.

PRF-i kasutatakse membraani või fibriinliimi kujul

Membraanid (A-PRF) moodustuvad katseklaasides ja sarnanevad haavaplaastritele, mille arst haavadele asetab ja kinni õmbleb. Liimiga sarnanev viskoosne vedelik saadakse patsiendi vere töötlemisel katseklaasis. Autoplasmat nimetatakse I-PRF-ks, kuna ravimit süstitakse (I - injection) ja see tahkub.

Patsiendi fibriin taastab pehmed koed

Plasmateraapia ilmsed eelised:

 • Soodustab rakkude kiiret kasvu ja jagunemist
 • Aitab organismil uusi kapillaare ja kollageenikiude moodustada
 • Vähendab kahjustatud kudede põletikulisi protsesse
 • Parandab nende mõjupiirkonna vereringet
 • Aktiveerib kudede hingamist ja ainevahetust
 • Tugevdab luukudet
 • Vähendab hammaste liikuvust
 • Vähendab implantaadi tagasilükkamise riski

Fibriin aitab haava kiiresti parandada ja igemete mahtu säilitada, pärast hamba eemaldamise operatsiooni stimuleerib parodontiidi puhul luukoe taastamist, korrigeerib enne implantatsiooni ja proteesimist lõualuu defekte.

A-PRF-i ja I-PRF-i kasutamise näidustused

Põhiline toime on veresoonte ja pehmete kudede kasvu stimuleerimine. Seetõttu on kasutusala ulatuslik:

Ravi:

Protseduurid:

Fibriini kasutamise vastunäidustused

Kui teil on külmetus või mõni muu nakkushaigus, hoiduge kuni paranemiseni hambaarsti külastamisest.

A-PRF-i ja I-PRF-i tehnoloogiat ei kasutata ka järgmistel puhkudel:

 • Mis tahes vormis hepatiit
 • HIV
 • Onkoloogilised haigused
 • Ainevahetushäired
 • Diabeet
 • Antikoagulandi talumatus
 • Psüühilised häired

Et arst saaks olukorda objektiivselt hinnata, siis teavitage kindlasti terviseprobleemidest.

A-PRF-i ja I-PRF-i tehnoloogiakasutamise lisateavet

kirurgilises stomatoloogias saate oma raviarstilt. Stomatoloogia arsti kabinetis. Hammaste eemaldamise hinnad ja muude kliiniku Meerhof Dental Center protseduuride hinnad on toodud jaotises “Hinnakiri“.

Registreeri vastuvõtule

Vastame võimalikult kiiresti, tavaliselt mõne minuti jooksul.

Võtame ühendust võimalikult kiiresti, maksimaalselt ühe tunni jooksul. Juhul kui meie ei ole tunni aja jooksul ühendust võtnud, palun helistage numbrile +372 5197 7888 , tõenäoliselt ei ole teade meieni jõudnud. Täname mõistva suhtumise eest.

Armastame seda, mida teeme

Meie juhtumites võite näha mitte ainult naeratavaid kliinikumi patsiente. Näete inimesi, kes lähtudes meie kogemusest ja professionaalsusest on usaldanud meiele oma hambaprobleemide lahendust. Nende pimestav naeratus on meeldiv tasu.

Implantatsioon. Kompleksne naeratuse taastamine

Kõik elukutsed on olulised! Ühtede professionaalsusest sõltub inimelu, teiste professionaalsusest sõltub selle elu kvaliteet. Oleme õnnelikud, et oleme toonud kergust, avatust ja rõõmu oma ala tõelise professionaali ellu.

Implantatsioon. Kompleksne naeratuse taastamine

Muusiku rõõm on kinkida oma loomingut kuulajatele. Meie rõõm on anda muusikule taas võimalust luua ja esineda oma loomingutega publiku ees!

Laminaadid. Esteetiline hambaravi

Silmapaistev, aktiivne, naiselik ja enesekindel. Meie patsient täitis oma unistust. Rõõm on olla osa unistusest ja luua silmapaistvaid naeratusi, mis muudavad elu säravamaks.
Tulge meie juurde tervise ja ilu pärast!